Anasayfa
Buradasınız: Home » Faaliyet Alanımız

Faaliyet Alanımız

ORTAK HEDEFİMİZ, KÜRESEL OYUNDA GERİDE KALMAMAKTIR.
Amacımız, sıfır Karbon salımı ile ulaşımın-taşımacılığın uygulanabilir ve sürdürülebilir olduğunu gösterebilmek, bu amaçla enerji tasarrufu sağlayan şarj edilebilir araçların otoyollarda daha fazla görünür olması için çalışmaktır.

* FAALİYET ALANIMIZ
1- Elektrikli ve Hibrid araçların günlük ulaşım ihtiyacımızın her alanında aktif olarak hayatımıza girebilmesi için çalışmak.
2- Elektrikli ve Hibrid araçlar pazarının artmasına, gelişmesine katkıda bulunmak, yeni iş kollarının, ekonomik gelişmenin ve istihdam artışının sağlanabilir ve sürdürülebilir olduğunun her platformda tartışılmasını ve anlatılmasını sağlayabilmek.
3- Yıllık 800bin adetlik satış ortalamasına sahip Otomobil Pazarının %20’lik diliminde olabilmek.
4- Sektörün küresel oyuncuları ve aktif paydaşlarının ortak zeminde buluşturulabilmesini sağlayabilmek.
5- Dünyada ve ülkemizde yapılan girişimlerin-çalışmaların, sonuca dönük ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda değerlendirmeler yapmak ve atılacak müşterek adımların tartışılmasına imkân sağlayacak bir paylaşım ağı yaratmak.
6- Elektrikli ve Hibrid araçlar üzerine yatırım yapmak isteyen yurtiçi-yurtdışı firmalara yol gösterici olmak, B2B işbirliklerinde köprü görevini üstlenmek.
7- Platform olarak, yurtdışındaki Otomotiv ve teknoloji firmalarını ziyaret etmek, AR-GE işbirliği tekliflerini değerlendirmek.
8- Elektrikli ve Hibrid araçlar konusunda faaliyette bulunmak isteyen firmaların tanıtımında öncü olabilmek.
9- Elektrikli binek ve ticari araçlara özel Plaka çalışması yapmak.
10- Devlet kurumlarının yapacağı projelerde, mevzuat düzenlemelerinde ve ihale süreçlerinde sektörümüz hakkında bilgilendirici ve yönlendirici konumda olmak.
11- Tüketici alışkanlıklarının değiştirilebilmesinde, otomobil kullanıcısı ile daha fazla temas ederek, teknolojiyi anlatmak, her fırsatta uygulama alanlarını genişletebilmek.
12- Türkiye Akıllı ulaşım stratejisini oluşturabilmek.
13- Konferans – Çalıştay – Fuar gibi etkinlikler düzenleyerek, kamuoyunu ve özel sektörü yeni gelişmelerden haberdar edebilmek.
14- Elektrikli ve Hibrid araçların; Küresel ısınma tehdidi, artan C02 gazı emisyon oranları ve hava kirliliğinde yegane masrafsız ve dolaysız tek çözüm olabileceğinin altını çizebilmek.
15- Hayatımızın her alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilmek, ortak bilinç seviyesinin yakalanabilmesinde aktif rol üstlenmek.

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği www.Tehad.org ©2015

Scroll to top