Anasayfa
Buradasınız: Home » Amacımız / About Us / Our Aim

Amacımız / About Us / Our Aim

About us / Our aim;

One of the biggest threats the world has been facing in recent years is the increasing level of CO2 emission and so air pollution. The rising number of cars in traffic, and the high level of exhaust gas emission of many of these cars drastically harm the nature.
In order to overcome this obstacle, we should firstly create an awareness and enlighten the society.

TEHAD is working on Electric and hybrid vehicles such as cars, motorcycles and buses which are using environmentally friendly fuel (electricity and hydrogen) TEHAD also generates projects for having market in Turkey about transportation vehicles with low CO2 emissions.
Our goal as TEHAD – Turkish Electric & Hybrid Vehicles Association, is to deliver with the right information at first hand to our members about the latest Electric and Hybrid vehicle techonologies and industry developments.

Please contact with us, as the Turkey’s the first and only non-governmental organization.
bilgi@deneme.deryakaragence.com

Berkan Bayram
Executive Editor at Electric & Hybrid CARS Magazine.
Founder of TEHAD

Amacımız;

Sıfır Karbon salımı ile ulaştırmanın ve taşımacılığın sağlanabilir ve uygulanabilir olduğunu gösterebilmek, bu amaçla enerji tasarrufu sağlayan şarj edilebilir araçların otoyollarda daha fazla görünür olması için çalışmak, Şarj istasyonları altyapısının,Yeni Teknolojilerin(eMobility, IoT, Otonom sürüş) ve oluşacak yan sanayinin geliştirilmesinde, yerel yönetimler ve devlet kurumları tarafından hazırlanacak projelerde, açılacak ihalelerde, mevzuat ve yönetmelik düzenlemelerinde, sektör temsilcilerimiz adına bilgilendirici ve yönlendirici konumda olabilmektir.

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD), insan sağlığını ve çevreyi her geçen gün daha fazla tehdit eder hale gelen ulaşım sorunlarına, Sürdürülebilir çözümler üreterek kentlerimize yaşam kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla kurulmuş, Enerji tasarrufu sağlayan Şarj edilebilir araçların otoyollarda daha fazla görünür olması için çalışan, Kâr amacı gütmeyen, Araştırma – uygulama ve eğitim konularına odaklanmış sivil toplum kuruluşudur.

Elektrikli ve Hibrid Araçlar ve sektör hakkında, yaşanan gelişmeleri ve en yeni teknolojileri ilk elden doğru bilgilendirme ile sektör temsilcilerimize ve üyelerimize ulaştırabilmektir.

Misyon
Ortak değer ve fayda odaklı inovatif, özgün ve sürdürülebilir yaşam kalitesini, hayatımızın orta noktasına yerleştirebilmektir.

Vizyon
Ülkemizin enerji konusunda ekonomik ve stratejik olarak içinde bulunduğu dışa bağımlılığı azaltıcı yenilikçi yaklaşımlar sunarak, farkındalığın ve sürdürülebilir rekabet gücünün artırılması konusunda ulaşımın elektriklendirilmesi.

<<< Kurucu Üyelerimiz >>>

ilgili haberler;
CO₂ vergisi elektrikli otomobillere yarayacak
> Elektrikli araç şarj istasyonları yaygınlaşıyor
Geçen yılın ilk üç ayında 563 elektrikli ve hibrit araç satıldı
Hibrit araç satışında gaza basıldı
> Elektrikli araçlar için çalışmalara başlandı
Türkiye ve Hollanda arasında hibrit anlaşması

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği www.Tehad.org ©2015

Scroll to top