Anasayfa
Buradasınız: Home » TEHAD Davet

TEHAD Davet

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD), insan sağlığını ve çevreyi her geçen gün daha fazla tehdit eder hale gelen ulaşım sorunlarına, Sürdürülebilir çözümler üreterek kentlerimize yaşam kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla kurulmuş, Enerji tasarrufu sağlayan Şarj edilebilir araçların otoyollarda daha fazla görünür olması için çalışan, Kâr amacı gütmeyen, Araştırma – uygulama ve eğitim konularına odaklanmış bir sivil toplum kuruluşudur.

TEHAD, dünyamızın kısıtlı kaynaklarını sürdürülebilir biçimde kullanma bilinci oluşturmak amacıyla kurulmuş olan Avrupa’lı benzer kuruluşların üyesidir.

TEHAD olarak bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz Elektrikli ve Hibrid Araçlar Türkiye Forumu, 16-17 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecektir. 2 günlük sempozyum formatında geçecek olan etkinlik, hafta sonuna denk gelen 18-19 Haziran tarihlerinde ise Açık Hava etkinliği ile devam edecektir. Forum ve Açık Hava etkinliğinin genel adı Elektrikli Sürüş Haftası olarak belirlenmiştir.

eaz1

Berkan Bayram

Berkan Bayram hakkında;
1974 yılı Ankara doğumlu Berkan Bayram, ilk-orta ve lise öğrenimini Ankara’da, Arı Lisesi’nde yapmıştır. 1998 yılında Marmara Üniversitesi mezunu olan Bayram, yayıncılık sektöründe çeşitli kademelerde 7 yıl yöneticilik yapmıştır.
2011 yılı itibariyle Türkiye Otomotiv sektörüne yönelik, sektörün ilk ve tek yayın organı olan ‘Elektrikli ve Hibrid Otomobiller‘ dergisini çıkartmaya başlamıştır. 2015 yılı itibariyle daha sonra Dernek olarak faaliyete devam eden  ‘Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformu‘nun kurulmasına öncülük etmiştir.
Eğitim alanında Türkiye’de ilk kez 2016 yılından beri gerçekleştirilen Elektrikli ve Hibrid Araç Teknolojileri Eğitim Programının da, içerik düzenleyicisi ve sahibidir. Yine 2016 yılında TEHAD çatısı altında oluşturulan Elektrikli Araç Şarj Komitesi‘nin kurucusudur. İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Elektrikli Sürüş Haftası etkinliğinin isim babası ve etkinliğin yürütücüsüdür.
Kamu kurum ve kuruluşları ile bir çok çalıştay’da yer almış, Elektrikli Ulaşım özelinde gerçekleştirilen en geniş katılımlı yol haritası çalıştayını EY Türkiye ile birlikte düzenlemiştir. Berkan Bayram, 2011 yılından beri her yıl en az 10 büyük üniversite ve 10 konferans-fuar programında yer almaktadır. Elektrikli ulaşım özelinde bir çok proje ve patent hakkı bulunan Berkan Bayram, Electric & Hybrid Cars Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, TEHAD kurucusu ve Otomotiv Gazetecileri Derneği‘nin üyesidir. Berkan Bayram ayrıca, kısa adı EAFO olan Avrupa Alternatif Yakıtlar Gözlemevi Türkiye ayağının bilgi girişini sağlayan isimdir.

——–

Berkan Bayram, born in Ankara – Turkey, graduated from Ankara Arı High School in 1992. After graduating from Marmara University in 1998, he has been a manager for 7 years at various levels in publishing sector. As of 2011, he has begun to publish the Turkish automotive industry’s first and only publication of the ‘Electric and Hybrid Automobiles’ magazine.

As of 2015, he has led the establishment of the ‘Turkey Electric and Hybrid Vehicles Platform’ and he is the first president of TEHAD. He is the content editor and author of Electric and Hybrid Vehicle Technologies Education Program, which performed for the first time since 2016 in Turkey.

He also the founder of Electric Vehicles Charging Stations Committee, which was established under the roof of TEHAD in 2016. Berkan Bayram is the owner and executive of the Electric Driving Week event, which was held for the first time in 2019.

Berkan Bayram, who has many projects and patents regarding electric  vehicles transportation, also a member of the Automotive Journalists Association. Berkan is also the name of the Turkey leg that sends the electric vehicles and charging stations sales information to the EAFO ( European Observatory of Alternative Fuels).

linkedin-logo

Twitter

FACEBOOK LOGO

Berkan Bayram Haberleri;
CO₂ vergisi elektrikli otomobillere yarayacak
Elektrikli araç şarj istasyonları yaygınlaşıyor
Geçen yılın ilk üç ayında 563 elektrikli ve hibrit araç satıldı
Hibrit araç satışında gaza basıldı
Elektrikli araçlar için çalışmalara başlandı
Türkiye ve Hollanda arasında hibrit anlaşması

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği www.Tehad.org ©2015

Scroll to top